"Enter"a basıp içeriğe geçin

Büyü nedir?

Büyü biz insanların var oluşundan bu güne uygulanan ve sonuç elde edilen bir işlemdir . Büyü o kadar güçlü bir silahtırki savunmasız bir kişiyi yok edene kadar etkisini göstermekteir . Mısır roma çin ve bir çok ülkeninde içinde olduğu farklı işlemler haırlanmaktadır bu işlemler kişiye özel ve farklı şekiller de hazırlanmaktadır .

Dinler araştırıldığında bir çok dinde farklı metotlarda hazırlanmış büyüler bulunmaktadır tabi rivayetlere göre savaş alanlarında  uygulanan buyuler diğer devletler tarafından bir cok savaşın sebepsiz yere malubiyetler göstermesi devletleri şaşkınlık içinde bırakmıştır . . Hristiyanlık tarihinde, ortaçağ dönemlerinin etkisi görülmüş, bu dönemde uygulanan büyülerin neredeyse tamamı Putperest (pagan) inanışın eserlerinden yola çıkılarak yapılmıştır. Uygulanan bir cok büyünün o günlerden hazırlanan işlemler olduğu bilinmektedir   Ne kadar büyüy ye inamayan buyuk bir kesim olsa da caresiz kaldığın da son sığınılacak kapı olarak görülmektedir . Bazı tıp dalının çaresiz kaldığı sebebini bulunmayan rahatsızlıkların çözümlerine bu yollar la ulaşı

Büyü; Kur’an-ı Kerim’de “CİN” adı verilen enerji varlıkları aracılığı ile insanların iradelerine tesir, değiştirme, yönlendirme ve zihninde negatif duygulara neden olma, fikirlerini etkileme, fizyolojisini etkileme, işlerini ve ruh sağlığı bozma gibi konularda yapılan süresi geçici veya kalıcı etkidir.

“BÜYÜ” Allah-u Teala’nın Bakâra Suresi’nde Harut ve Marut isimli iki melek ile yeryüzüne insanları denemek ve imtihan etmek için gönderdiği bir ilimdir. Bu melekler, insanlara bu öğretileri öğretip “sakın bunları fitne çıkarmak ve karı koca arasını bozmak gibi işlerde kullanmayın” diye öğütlemişler ancak insanlar kendi nefsi istekleri doğrultusunda bu ilmi kötü amaçla kullanmışlardır. Her Peygamber zamanında bu büyü ve büyücülerin insanlara zararı dokunmuştur.

Anahtar kelimeler: > > > > >

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac