"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hamile Kalmak İçin Dua

Bir Arabi ayın en parlak oldu~u gece Kur’an’ı Kerim’deki Cuma Suresi’ni yeni bir çini taba~a yazıp mümkün ise zemzemle, bulunmadığı takdirde halis gül suyu ile silip temiz bir şişede muhafaza edilir.

Aşağıda yazılı yedi esrna-ı şerifı birer küçük ka~ıt parçasına yazıp her birini bir hurma içerisine, hurma bulmak mümkün olmazsa yedi kuru üzüm içine koyup bunlanda saklarsın.

Bunlardan başka yine ayrı bir kağıt üzerine Surei Mülk yazılır ve arkasından da “Fe vekaal bakku ve betale mi kinô ya’melun” ayet-i kerimesi ilave olynduktan sonra nusha haline getirilir. Yedi kat balmumlu muşambaya sardıktan sonra hamile kalması istenen kadının beline .ve göbeğinin Ustüne gelmek üzere bağlanır.

Kadının artetinden on gün geçtikten sonra yedi hurma veya yedi üzümden bir tanesini güneş doğmadan ·cuma Suresi ‘nin suyundan bi razı ile içer. Ve buna yedi sabah devam eder.

Bu günlerde de eşi ile’kalıl’. Yazılacak 7 esma: Ya Allah* el Vehhib* er Razzak* el Fettah* el Hahku* el Musavviru* ei-Bediy’u* Şayet birinci ayda hamile kalınınazsa ikinci, nadiren de üçüncü aya kadar tekrarlanır. Pek tabi bu havas yumurtalığa alınmış veya herhangi bir hastalık sebebiyle çocuk yapma kabiliyeti yok olmuş kişiler için değildir.

Bir önceki yazımız olan Baş Diş ve Karın Ağrıları İçin başlıklı makalemizde ağrılar için, ağrıyı geçiren dua ve ağrıyı kesen dua hakkında bilgiler verilmektedir.

Tek Yorum

  1. really funny jokes 08/05/2017

    This is my first time pay a quick visit at here and
    i am genuinely pleassant to read everthing at alone
    place.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac